אל תהיו כבדים

 

התכשיטים של אביטל כורש, הם אמנות התעתוע. השרשראות והצמידים שמעצבת כורש ייראו לכם כתכשיטים כבדים עשויים זהב וכסף, עד לרגע שבו תמששו אותם. העין מתקשה להאמין שמדובר בתכשיטי עור צבועים, גם אחרי שהיד נוגעת. בניגוד לתכשיטי הסטייטמנט, הבולטים על הגוף, שמקבלים את מרכז הבמה, אבל לרוב מפריעים לתנועה והזרימה הטבעית של הגוף, ה של כורש מקבלים ביטוי אישי וחושני אצל כל אישה לפי טעמה והדרך בה היא עונדת אותם,

אישה שעונדת את התכשיטים של אביטל כורש, חייבת להיות אחת כזו שנהנית להפגין נוכחות, אבל במקביל אוהבת להרגיש בנוח. בין אם היא מרווחת את התכשיט או מכווצת אותו, תכשיטי העור מקבלים משמעות שונה בהתאם ללבוש המסוים: סגנון קזו'אל שבו התכשיט מקבל את מרכז תשומת הלב או בשילוב של שמלת ערב, אז התכשיט מקבל נופח אלגנטי מתוחכם.

כורש (58) בוגרת שנקר, החליטה לאחר שנים רבות כמעצבת אופנה, לשנות כיוון והיא החלה לפסל ולעצב תכשיטים מעור. "התאהבתי בעור", היא מודה, "החומר מאוד נוח לעבודה גמיש, ורסטילי, קל להשפיע עליו ולשנות את אופיו דרך חתכים, כיווצים וקיפולים.

כבר חמש שנים שהיא מציגה את עבודותיה תחת השם ZAYA בחנויות בוטיק בארץ ובארצות הברית. תהליך העבודה מתחיל ביצירת החומר עצמו. בדיוק כמו שעיצוב טקסטיל הוא חלק בלתי נפרד מעיצוב אופנה, כך גם כאן לכורש יש שליטה מלאה על התוצרת. העבודה נעשית ישירות מול מעבדי העורות ומובילה לתוצאות מדויקות. את הטקסטורה הרצויה היא רושמת מראש וכשהעורות מיוצרים, כבר קיימת עליהם תביעת האצבע של האמנית. כמו גם בניגוד לייצור בקונפקציה כאן אין מחויבות להזמנה על פי מטר והטיפול היחידני בכל פיסת עור מאפשר יחס אישי לכל פריט ופריט.

במקביל לחומר עצמו המפרה את דמיונה, גם שיחות בלתי פוסקות עם סטודנטים לאופנה בויצ"ו חיפה, שם היא מלמדת, הן מקור להשראה, כמו גם מסורות של תרבויות שונות. השפעות פולקלור אפריקאי בולטות בתכשיטים, מלאי נוכחות וזוהר שמזכירים ימי חג וטקס, וגם השפעות דתיות מן היהדות, אליה מחוברת כורש מאוד, באים לידי ביטוי במשחק ובטכניקה של החומר ויצירת צורות גאומטריות הקורצות לקישוטי הסוכה המסורתיים. ההשפעות היפניות האוריינטליות, מגיעות, איך לא, מקיפולי נייר ואמנות האוריגמי .

קולקציית החורף לוקחת למקום של מדבר. כורש מדייקת וקוראת לה "קלהרי", הצבעים השולטים הם, זהב, שחור, פיוטר, על שחור, חומים ואדומים. בין הדגמים צמידי אורגימי, שרשראות קולר מרצועות, שרשרת טבעות זהב מושחלות על חוטי עור שחורים ועגילי קונכיה

<<למעבר לכתבה המקורית >>>

 

Leather jewelry

 

Send

 

Thank you

 

The form has been successfully sent

This field is required.

This field is required.

This field is required.

 

Contact us 

This field is required.

close to you 

 +972-54-8817571